Garanti Koşulları

lice otomatik panjur

Garanti Koşulları tüm kepenklerimiz 2 yıl süresince garanti kapsamındadır.

Garanti Koşulları

Kapı ve kepenk sistemimiz fatura tarihi itibariyle 2 yıl boyunca Dipenk Otomatik Kepenk garantisi altındadır. Bu durum günlük maksimum 5 kapı hareketi (açma/kapama) ile sınırlı normal kullanım koşulları şartlarında geçerlidir. Sık açılıma uygun kapı ve kepenk sistemi satın almışsanız günlük maksimum kapı hareketi 50 açma/kapamadır ve 1 saatlik süre boyunca da 5 harekettir. Merkezi motor, tüp motor, zincir aktarma motorların tamamı günlük 5 hareket için uygunken, mil kavramalı motorların hareket sınırı ise günlük 50 ve saatlik 5 harekettir.

Garanti hakkı sadece kapı ve kepenk sisteminin kendi arızasıyla ilgilidir. Kapı ve kepenk sisteminin arızasından kaynaklanabilecek yan zararlardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Garanti süresince Dipenk Otomatik Kepenk , üründeki ispatlanabilir şekilde ortaya çıkacak olan malzeme veya üretim hatasına bağlı olacak tüm hataları gidermeyi taahhüt eder. Hatalı ürünü hatasız ürünle değiştirmek veya tamir etmek servis bölümünün kararına bağlıdır. Müşteri bu durumda yeni ürün talebi konusunda ısrarcı olamaz. Değiştirilmiş olan parçalar ise Dipenk Otomatik Kepenk  malıdır ve Dipenk Otomatik Kepenk  personeline teslim edilmelidir.

Kapsam dışı kalan hasarlar aşağıdaki gibidir:

 • Montajın Dipenk Otomatik Kepenk  tarafından yapılmadığı durumlarda oluşan montaj hataları ve yanlış nakliye sonucu oluşan hasarlar.
 • Kapı ve kepenk sisteminin günlük hareket sayısına uygun olmayan kullanımı
 • Kapı ve kepenk sistemi ile beraber güvenlik fotosellerinin satın alınmadığı durumlarda kapı ve kepenk sisteminin altında bırakılan eşyalardan kaynaklı kapı ve kepenk sisteminde oluşan zararlar
 • Yangın, su, tuz, asit ve anormal hava koşullarından kaynaklı dış etkenler
 • Anormal hava koşulları veya fırtına kaynaklı aşırı rüzgâr sonucu kapı perdesinin göreceği hasarlar
 • Yetkisiz şahıslar tarafından yapılan müdahaleler ve Dipenk Otomatik Kepenk ’in onaylamadığı parçaların kullanımı
 • Enerji sorunlarından kaynaklı motor arızaları
 • İnşaat altyapısı hataları
 • Şehir şebeke elektriğinin voltaj farkından kaynaklanan arızalar
 • Hatalı elektrik tesisatının kullanılmasından kaynaklanan arızalar
 • Kasti zarar amaçlı vurma veya kazara çarpma sonucu oluşabilecek mekanik arızalar ve bunların sonucunda oluşabilecek çizik ve kırıklar
 • Kapı ve kepenk sistemine dahil olmayan aksesuar ve diğer cihazların oluşturduğu arızalar
 • Yangın, sel, su baskını, deprem vb. doğal afetlerden kaynaklanan arızalar,
 • Satın alınan kapı ve kepenk sistemi fırtınaya dayanıklı bir sistem değildir. Fırtına olması ihtimaline karşı teknik hesaplamalar yapılarak uygun profillerin kullanılması ve ayrıca kapı ve kepenk sistemini ilave güvenlik altına alacak halatların müşteriye sağlanmış olması halen bu kapı ve kepenk sistemini fırtınaya dayanıklı hale getirmez. Dolayısıyla fırtına esnasında kapı ve kepenk sisteminde meydana gelen zararlardan ve bu zararların sonucunda oluşabilecek kapı ve kepenk sistemi harici diğer zararlardan Dipenk Otomatik Kepenk  sorumlu tutulamaz.
 • Kapı ve kepenk sisteminin etrafı kapalı olmamalıdır. Kapı ve kepenk sisteminin hem şaft bölümüne hem de tüm gövde kısmına Dipenk Otomatik Kepenk servis ekiplerinin rahatlıkla müdahale edebilmesi gereklidir. Bu nedenle kapı ve kepenk sisteminin etrafı açık bırakılmalıdır.  Kapı ve kepenk sisteminin etrafının alçıpan, giydirme, tabela vb. uygulamalarla kaplanması durumunda, servis esnasında bu bölümlerin sökülmesi ve gerekli boşluğun açılması gerekecektir. Kapatılan bölümün sökülmesi ve gerekli boşluğun açılmasına ilişkin tüm inşaat işlemlerinin yapılması ve bu işlemlere ait maliyet tamamen müşteriye aittir. Bundan dolayı uğranılan tüm zarardan da tamamen müşteri sorumludur. Dipenk Otomatik Kepenk , doğabilecek olumsuzluklar ve zararlardan sorumlu tutulamaz.
 • Çekilecek elektrik hattı müşteriye aittir. Montaj öncesinde müşteri elektrik hattını hazır hale getirmekle yükümlüdür. Elektrik hattının hazır olmaması fatura kesimine ve bu faturanın ödenmesine engel teşkil etmez.