Kesintisiz Güç Kaynakları

DAHA ÇOK GÜVENLİK İÇİN KEPENK KUMANDASI

Otomatikleşen sistemler her alanda insan gücünü biraz daha geri çekerek hem güvenlik, hem de sağlamlık alanında çok büyük verim sağlanmaktadır. Alışveriş merkezlerinde, mağazalardan, pençelerde hatta yüksekliğin fazla düşmesinin istenmediği garaj kapılarında otomatik alüminyum kepenk çeşitlerinde kullanılan dolgulu çeşitlerle ses, ısıalanında yalıtım sağlandığı gibi güvenlik alanında da üst düzey tedbirler alınmış olur. Bu alanda kullanılan kepenk kumandası modelleri ile kapının otomasyon sistemlerinde tanımlamalar yapılarak, şifreli kapı güvenliği sağlanır. Bu kepenk sistemlerinde metal kütle, kumandalar, buton sistemleri, dedektörler ve şifreli ya da kartlı giriş çıkış özellikleri sistemlerle uyumlu olarak kullanılmaktadır. Bu özelliklerle otomatik özelliklere sahip olan otomasyon sistemlerinin yanında manuel kullanımlara da gerekli durumlarda izin verilmektedir.

İşyerinizin güvenliğini sağlama alanında tereddütleriniz varsa çelik sarmak kepenkler ideal tercihler olabilir. Estetik olarak bakıldığında da en uyumlu seçenek olacak ve modern görünümü ile her alanda hem işlevselliğinin kullanılması hem de estetik özellikleri ile mükemmel çözüm imkânları olmaktadır. İç kısmında poliüretan dolgu maddesi ile darbelerin yanı sıra rüzgâr, soğuk özelliklere karşı da iş yerinizde yalıtım özellikleri bulunacaktır. Isı korumasının yanında ses geçirmez özellikleri de bulunan bu kepenk modellerinde kepenk kumandası kullanımları ile pratiklik sağlanmakta ve sunduğu yüksek yaşam standartları ile mükemmel kullanımlar ortaya çıkaracaktır. Elektrik kesintilerine karşılık ups takılma özellikleri ile de hem emniyette olacak, hem de pratik kullanımlar ortaya çıkaracaksınız.

Risk almak yerine iş yerinizde kuracağınız otomatik kepenk sistemleri ile hırsızlık karşısında olduğu kadar olumsuz hava koşullarında da işyerinizi korumuş olacaksınız. Eski kepenk modellerinde klasik tarzda çalışma sistemi bulunan kepenklerin açılması oldukça kolay olmakta ve asma kilit dışında hiçbir güvenliği bulunmayan kullanımlarda hırsızların en çok tercih ettiği merkezler arasında yer almaktadır. Bu kullanımlarda dipenk kepenk kumandası sayesinde otomatik hale gelen mekanizma güvenlik anlamında kullanılan şifreleme tekniği ile kepenklerin açılması şifrenin kırılmasına bağlı olmakta, bu da çok imkanlı olmamaktadır. Kişiye özel şifreleme tekniği ile ayarlanan kumandaların kullandığı sistemlerde başka kumandaların kullanılmasının imkanı olmayacaktır.

EMNİYET İÇİN KEPENK GÜÇ KAYNAĞI

Yapısal sorunlara günümüzde çok pratik ve kaliteli çözümler üretilmekte geçmişin tek yönlü araçları çok fonksiyonel halleri ile her alanda çok daha konfor sağlayan uygulamalar getirmektedir. Mağazalar için hem güvenlik hem de dış kapı anlamına gelen kepenk sistemleri pratik kullanımları birçok işyeri sahibi için çok ideal kullanımlar oluşturmaktadır. Kepenk güç kaynağı ile de bu sistemler otomatik hale gelmekte açılıp-kapanırken zahmetsizce uygulamalar oluşturmaktadır. Bu güç kaynakları farklı kapasitelerde bulunan motorlar için farklı akımlarda bulunan çeşitleri ile bulunabilmektedir. Motorun uzaktan kumanda ile çalışmasını sağlayan bu kesintisiz güç kaynakları elektrik kesintilerinde çok üst düzey bir performans sağlayabilecektir. 100 saati bulan açık kalma süresi ile kepenklerinizin çalışma sistemlerinde aksama yaşanmasına izin vermeyecektir.

Kepenk güç kaynağı duvara monte edilebilen küçük ebatları ile pratik kullanımlar oluşturmakta, farklı bir bakım da gerektirmediği için çok da tasarruflu cihazlar olarak işlerinizin sürekliliğini sağlayabilmektedirler. Uzaktan kumandalı olmayan güç kaynakları kendiliğinden devreye girdikleri için gereksiz yere çok fazla enerji harcayabilmekte gerekli durumlarda sizi çaresiz bırakabilmekteler. Bu açıdan kontrolün sizde olduğu cihazları tercih ederek daha fazla kâr etme imkânınız olabilecektir. Kepenk sistemleri özellikle mağazacılık yapan firmalar için hırsızlara karşı emniyetli bir sistem olmanın yanında sağladıkları ısı ve ses izolasyonları ile de yüksek koruma önlemlerine sahip olabilmektedirler.

Kepenk sistemleri iş dünyasının vazgeçilmez kilit sistemleri arasında yer almakta, çarşılar-pazarlar açılan, kapanan kepenk sesleri ile anında şenlenebilmektedir. Dipenk Kepenk güç kayağı UPS ise bu sistemlerin olmazda olmaz tedbirleri olmakta, her durumda kesintisiz çalışma olanağı sunmaktadır. 1000 va çeşitler 100 saate kadar enerji sağlayabilirken 1500 va çeşitler 200 saat enerji sağlayabilmektedir. Bu ürünler elektrik kesildiğinde kumanda ile komutunuzu aldıktan sonra devreye girerek aksamaları engelleyebilmekte, elektrik tekrar devreye girdiğinde çalışma sistemi devre dışı kalmakta ve kendini şarj ederek sonraki kullanımlarda aksamların yaşanmaması adına da kendini sürekli yenilemektedir. Yaklaşık 30 mt mesafe aralığında kumanda ile etkileşime geçebilen bu güç kaynakları, kepenk sistemleri için çalışma sürekliliği sağlayan güçlü cihazlar olarak çalışma hayatında önemli bir yere sahip olmaktadırlar.